Zalety budownictwa szkieletowego

 • Bardzo szybki czas realizacji

  Dzięki znacznej eliminacji procesów mokrych. Jedyny elementem wykonywanym w tej technologii jest płyta betonowa, wszystkie pozostałe prace mogą być realizowane w systemie suchej zabudowy, co pozwala na budowanie niezależnie od pory roku.

 • Precyzja wykonania

  Możliwości prefabrykacji konstrukcji metodą przemysłową. Na budowę dostarczane są gotowe elementy konstrukcji. Zakres prefabrykacji zależy od możliwości sprzętowych i technicznych firmy wykonawczej. Może przyjąć najprostszą formę w postaci samego szkieletu lub bardziej zaawansowaną, gotowego elementu z obudową, wełną oraz oknami. Dodatkowo metoda przemysłowej prefabrykacji ,gwarantuje wysoką jakość i powtarzalność wykonywanych elementów.

 • Bardzo łatwy montaż instalacji

  Z uwagi na fakt że podstawową konstrukcją nośną budynku jest szkielet, czyli otwarta konstrukcja, montaż instalacji w ścianach nie wymaga kucia bruzd. Wystarczy tylko poprowadzić instalacje w pustej konstrukcji budynku. To znacznie przyspiesza prace dodatkowo nie osłabiając termiki budynku.

 • Możliwość wykorzystania nowoczesnych technologii

  W wypadku technologii szkieletowej, w której szczególny nacisk kładzie się na termikę budynku, wykorzystanie nowoczesnych technologii energooszczędnych ma dużo większy sens i uzasadnienie niż w wypadku technologii murowanych i przynosi wymierne zyski. Skłania to więc inwestorów do montażu w budynku niestandardowych rozwiązań takich jak: odkurzacz centralny, inteligentny układ starowania pracy całego budynku (ogrzewanie, prąd, Internet, alarm, rolety, wideofon), drugi obieg wody i kanalizacji w celu ponownego wykorzystania zużytej wody z mycia i prania do spłukiwania w toaletach.

 • Wysokie parametry termiczne przegród

  Dla ściany, przy zachowaniu niewielkiej grubości 29 cm otrzymujemy parametr U=0,15. Każdy otwór w przegrodzie osłabia jej parametry, dlatego by osiągnąć wysoki współczynnik dla ściany/dachu z otworami, po pierwsze należy dobrać stolarkę i szklenie o wysokich parametrach, a po drugie należy zwrócić uwagę na odpowiedni montaż tejże stolarki – właśnie w miejscach styku okna/drzwi z konstrukcją występują największe straty.

  Dla dachu, przy zastosowaniu 30 cm ocieplenia wełną mineralną i styropianem U=0,18. Przy budowie domu pamiętajmy o prawach fizyki, a dokładniej o fakcie, że ciepłe powietrze zawsze uchodzi ku górze. Większość inwestorów przy ocieplaniu budynku skupia się najczęściej na ścianach, do dachu nie przywiązując zbyt dużej uwagi. A to dach jest najistotniejszym elementem zabezpieczającym budynek przed dużymi stratami ciepła.

  Dla płyty fundamentowej U=0,20. Tak wysoki parametr uzyskujemy dzięki zastosowaniu izolacji o grubości 18 cm oraz żelbetowej płycie z betonu B30.

 • Łatwość przebudowy i modernizacji

  Lekkość elementów, ich mobilność i łatwość montażu pozwala na szybką modernizację czy przebudowę domu. Możliwa jest również bezproblemowa wymiana wszelkich instalacji na nowocześniejsze, gdyż system prefabrykacji ścian umożliwia ich rozmontowanie według potrzeb.

 • Zapewnienie szczelności budynku

  Budynek energooszczędny powinien być nie tylko dobrze izolowany, ale także musi mieć szczelne przegrody zewnętrzne. Szczelność budynku jest konieczna dla ograniczenia strat ciepła, które mają znaczący wpływ na zapotrzebowanie budynku na energię. Wykonanie szczelnego budynku wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań projektowych we wszystkich miejscach narażonych na wystąpienie nieszczelności elementów konstrukcyjnych, a w trakcie budowy konieczne jest szczególne zwracanie uwagi na zapewnienie szczelności poszczególnych elementów budynku i ich połączeń. Wymagana jest szczególna sdbałość o dokładne wykonanie każdego szczegółu, a gotowy do oddania do użytkowania budynek powinien być poddany próbie szczelności. Kluczem jest dobranie sprawdzonej technologii oraz wysokiej klasy wykonawstwa.