Energooszczędność

Dom energooszczędny to obiekt, który cechuje się niższym niż w wypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowaniem na energię. System PrefDOM proponuje dwa standardy budowy:

  • Standard premium z zapotrzebowaniem na energię na poziomie 40 KWh na 1m2 rocznie, który klasyfikuje dom jako niskoenergetyczny.
  • Standard ekonomiczny z zapotrzebowaniem na energię na poziomie 70 KWh na 1m2 rocznie, który klasyfikuje dom jako średnioenergetyczny.

Oba standardy zapewniają znaczne oszczędności w porównaniu z eksploatacją budynku wzniesionego metodą tradycyjną zgodnie z obowiązującymi przepisami, w którym zapotrzebowanie na energię wynosi 120 kWh na 1m2 rocznie. Jednocześnie w obu standardach budujemy domy ekonomicznie zrównoważone, uzyskujące wysokie parametry jakościowe, wytrzymałościowe, termiczne i akustyczne przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny.

Istnieje również możliwość indywidualnego dostosowania systemu do potrzeb klienta. Dzięki dużej liczbie partnerów oraz firm wspierających jesteśmy wstanie zrealizować nawet najbardziej wyszukane oczekiwania naszych inwestorów w zakresie materiałów elewacyjnych, wykończeniowych jak i systemów grzewczych.